Novomestská radnica, dlhoročná hanba Bratislavy

 

Nebudem tu popisovať všetky jej prešľapy za posledné týždne, to by som musel napísať poriadne hrubú knihu. Stačí si na Facebooku pozrieť stránky Život Bratislava-Nové Mesto, ktorú vytvoril Matúš Čupka, zakladateľ Zelenej Hliadky.

Nechcem riešiť absolútne rozbité cesty, hnilé zábradlia, hrdzou rozožraté sĺpy verejného osvetlenia či čierne stavby, ktoré sa množia ako huby po daždi.

Chcem upozorniť na posledný prípad, keď v chatke na Bellovej ulici včera zhorela staršia žena. Viackrát som nielen ja, ale aj viacerí aktivisti upozorňovali radnicu aj poslancov, že na Kolibe vznikli tri centrá bezdomovcov, z ktorých mnohí ohrozujú život miestnych obyvateľov. Samozrejme, prebývajú tu i takí, čo žijú normálnym životom. Normálnym preto, lebo s nimi pracujú dobrovoľníci ako Matúš Ferienčík a jemu podobní. Mnou spomínanými zas pracujú moji dobrí priatelia Patrik Krebs a Ursula Kovalyk, zakladatelia Divadla bez domova. Teraz však k tým druhým. Prvé centrum je za prevádzkou TESCO Express bezprostredne za Gaštanicou. Ľudia z priľahlých bytoviek sa po zotmení boja vychádzať von. Je to partia ľudí, veľmi agresívnych, ktorá počas dňa a noci robí problémy na trhovisku na Žilinskej ulici i v okolitých uliciach a parčíkoch. A po zotmení sa táto partia presunie na Kolibu za TESCO. (Mimochodom, v tomto priestore je nelegálne bránou roky uzatvorená cesta. Myslíte si, že to niekto z kompetentných rieši?)

Druhé centrum majú v priestore medzi Bellovou a Soviou ulicou, tam býva peklo cez deň aj v noci. Majitelia priľahlých domov sú zúfalí. Inak, pred časom tam tiež zasahovali hasiči a keďže som bol priamym svedkom, videl som, ulicu plnú hasičských áut, sanitiek a policajtov.

Tretie centrum je na Krahulčej ulici, tam býva malá skupinka tých slušných, ale nezriedka tam bývajú nájazdy bratislavských čučológov. Sú to práve amatérski herci, ktorí pri podobných prípadoch volajú policajtov z oddelenia na Jahodovej ulici a policajti sa u nich na kávu zastavia vždy keď idú okolo.

A to už nehovorím, že objekty bývalého Hydrostavu tesne susediace so školou, pri konečnej trolejbusu č. 203 každý večer zažívajú nájazdy feťákov z celej Bratislavy a na konci ulice, kde bývam vznikla v rodinnom dome čudesná ubytovňa pre rôzne typy ľudí, od rusky hovoriacich až po mestského policajta, ktorý sa neváhal dcére mojich susedov vyhrážať zastrelením psa. Pes sa zdržiaval pri bránke, na vôcke, dievča ho práve išlo venčiť, no nepáčil sa mu zjavne podgurážený zjav mestského pandúra, tak vrčal.

Prišla jar a lúza sa vyrojila do ulíc. No neschopnosť riešiť, aj tie najbanálnejšie problémy obyvateľov, to je vizitka našej nepodarenej radnice a veľkej časti poslancov. A to nielen v novomestskej štvrti, ale aj inde. Pracovnou metódou je klamstvo, neochota, pri kritike arogantnosť, ale častokrát aj úlisnosť. Hlavným cieľom predstaviteľov moci je, aby v hlásnej trúbe starostu, časopisu Hlas Nového Mesta bolo veľa ich fotiek pri rozdávaní kvetov dôchodcom či fotiek zo spoluorganizovaných brigád, pripomínajúcich komunistické akcie Z. Na ostatné im, zdá sa, nezostáva čas.

Autor: Robert Puk

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...