Ľudia sú neskutoční...

Ako je možné, že niektoré páry sa o dieťa snažia a nedarí sa im a iní deti majú, malé poklady, ktorým sami ubližujú?

Ako je možné, že niektoré páry sa o dieťa snažia a nedarí sa im a iní deti majú, malé poklady, ktorým sami ubližujú?
Za poslených pár dní som náhodne natrafila na články, ktoré mi vyrazili dych! Ako je možné, že deti majú deti a iní tým svojim ubližujú ako sa len dá? Menia ich na svoj obraz aj keď svet im hovorí, že sú chorí. Robia im doživotné traumy, ničia im životy a tvária sa, že je to v ich dobro.

Prvý, ktorý ma zarazil a najmä rozľútostil, bol ten, kde písali o deväťročnom dievčatku, ktoré sa stalo matkou zdravého dieťatka. Sedenásťročný otec dieťaťa zmizol z povrchu zemského a hľadá ho polícia. AKO JE MOŽNÉ, ŽE SA TOTO STANE??? Čo sa stalo, že dieťa malo dieťa? Ako je toto možné? Bolo to znásilnenie, predaj dievčatka alebo to bolo dobrovoľné? Pre mňa osobne je to nepochopiteľné! Veď mala len krátko po ôsmich narodeninách, keď otehotnela.
Nebol to ale ojedinelý prípad – najmladšou matkou na svete sa stalo len päťročné dievčatko(stalo sa v tridsiatych rokoch v Peru). V jednom prípade dokonca schválili materstvo desaťročnému dievčatku jej vlastný rodičia!!! To bolo už v bližšej minulosti – v roku 2010 v Španielsku.
V poslednom čase je však čím ďalej normálnejšie vidieť aj pätnásť – šestnásťročné dievčatá v pokročilom štádiu tehotenstva.

Iné sú prípady, keď rodičia, prevažne matky, venujú svojim deťom až prílišnú pozornosť. Napríklad nekonvenčnými darčekmi ako sú poukazy na zväčšenie poprsia v dvanástich, farbenie vlasov už od štyroch alebo opaľovanie v soláriu už v piatich.
Tu ma zarazil práve ten posledný, kedy matka vzala svoju päťročnú dcéru do solária so sebou a spôsobila jej ťažké popáleniny, ktoré jej objavila až učiteľka v škôlke. Matku zatkli, na kauciu 25 000 dolárov ju zas prepustili a teraz čaká na súd.
Ďalšia neprimeraná starostlivosť je prípad jednej Nemky, ktorá zo seba a dcéry robí ľudskú podobu Barbie. Jej starostlivosť o ňu je neprimeraná, naozaj sa dá povedať prehnaná.

Ale z čoho vyvierajú tieto prípady?
Sú to pocity neúspešného života, nesplnené sny? Psychická porucha alebo vnútorná nevyrovnanosť? Je to jedno, aj tak tie deti budú doživotne poznamenané, či už neskutočne priskorým tehotenstvom alebo Barbie vzhľadom, kde si ostatní budú ukazovať prstom na hlúpe naivné ružové dievčatko. A nech má koľkokoľvek titulov, aj tak sa bude stále súdiť kniha podľa obalu.

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...