Čo je reálne ideál krásy?

Dnes som si otvorila stránku pre ženy, aby so si pozrela niekoľko noviniek zo sveta módy, najnovšie rady žien ženám a samozrejme som neobišla ani rubriku diéty, životný štýl.

Dnes som si otvorila stránku pre ženy, aby so si pozrela niekoľko noviniek zo sveta módy, najnovšie rady žien ženám a samozrejme som neobišla ani rubriku diéty, životný štýl.
Narazila som tam na niekoľko článkov o dievčatách, ktoré si o sebe ysleli, že musia zhodiť nejaké to kilo navyše a skončili ako chodiaci kostlivci – dvadsaťročné mali dvadsať kíl!

Prečítala som si niekoľko rôznych článkov, kde dievčatá opisovali svoj život, ako to začalo a prečo sa to vlastne celé stalo.
Jedna z nich, Ksenyia Bubenko, bola krásne blond dievča, ktoré si myslelo, že potrebuje zhodiť pár nadbytočných chvíľ, ale veľmi skoro sa jej to vymklo z rúk. Spokojná sa začala cítiť až keď vážila niečo okolo dvadsať kíl. Táto mladá ruska prijala pozvanie do reality show, kde sama povedala, že sa konečne cíti šťastná. Jej telo pripomína kostru v kabinete biológie potiahnutú kožou. Nemá ani minimum telesného tuku, ktoré treba na prežitie, nemá žiadnu svalovú hmotu, je to jednoducho kostra.

Ďalší prípad je o dvadsať dva ročnej Amy, ktorá mala len slabých osemnásť kíl. Dostalo sa to do štádia, kedy ju rezali vlastné kosti. Ona sa však rozhodla so svojim stavom niečo spraviť a s pomocou rodiny, priateľov a samozrejme s pomocou lekárov sa z toho ako tak dostala. A s touto obrovskou zmenou v jej živote prišla aj zmena jej zovňajšku. Dnes už o tomto období života vraví ako o zlej nočnej more, ktorá ju dostala až na pokraj smrti.
Musí si stále dávať pozor na svoj psychický stav, ale pomaly sa dostáva späť do norálneho života.
A ako sa do tohto stavu dostala? Jednoducho – ovplyvnila ju módna scéna, kde videla samé chudé dievčatá, ktoré pre módnych návrhárov slúžia ako vešiaky na šaty a vplyv okolia, tlak verejnosti.

Ďalší extrémny prípad, ktorý som našla v tejto rubrike bola žena, ktorá trpela extrémnou obezitou, tak si dala urobiť bipass žalúdku. No niečo sa zvrtlo a namiesto schudnutia na zdravú váhu nastali strašné zdravotné komplikácie, ktoré ju priviedli do nepredstaviteľnej situácie – drasticky schudla na tridsaťosem kíl, jej tráviaci trakt prestal vstrebávať živiny a ona denne musí zjesť neskutočných paťtisíc kilokalórii, čo je dva a pol násobok odporúčanej dennej dávky priemernej ženy.
Minie vysoké sumy na jedlo a ako sama povedala, jedlo bolo pre ňu potešením, teraz je to trápenie.

Tak uznajte sami, nie je to smutné čo všetko sa môže stať, keď sa ženy snažia dosiahnuť nejaký ten ideál krásy, ktorí určuje len pár stoviek ľudí na svete?
A pritom sa spýtajte mužov, čo sa im naozaj páči a s kým by chceli stráviť zbytok života. Väčšina vám povedia, že chcú milú, príjemnú, inteligentnú ženu, do koča i do voza, nie vychrtlú vyžlu, ktorá sa stará len sama o seba a jej jedinou ambíciou v živote je udržať si dokonalú postavu.
Krása pominie, ľudia stárnu, ale mať vedľa seba priateľa, človeka, s ktorým si rozumiete za každých okolností, to je tá pravá hodnota života.

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...