Slovenská Gorila zomiera

Ponúkame recept ako postupovať pri vyšetrovaní slovenskej Gorily. Nečakajte senzačné odhalenia, iba pravdu.

Ponúkame recept ako postupovať pri vyšetrovaní slovenskej Gorily. Nečakajte senzačné odhalenia, iba pravdu.

Predovšetkým si treba uvedomiť, že gorila je nielen v našich zemepisných dĺžkach tvor mimoriadne chúlostivý. Ľudia, a teda aj Slováci, zdieľajú s gorilami až 98 percent DNA. Gorila a gorilica sú nám teda pokrvným bratom a sestrou viac ako si vieme len predstaviť. Sú preto náchylné podľahnúť množstvu ľudských chorôb.

Časopis Emerging Infectious Diseases už dávnejšie uverejnil pozoruhodnú informáciu. Vírus, ktorý ľudí nezabíja, len spôsobuje ochorenia horných dýchacích ciest, pred dvomi rokmi, čiže tri roky po povestnom roku 2006, keď sa Gorililo na Slovensku, vyhubil riadnu časť populácie goríl horských (Gorilla beringei) v Afrike.

Prežitie gorily horskej tam odvtedy visí na vlásku. Majestnátnych tvorov zostalo len 650. Pre budúcnosť je teda veľmi dôležitý každý jedinec. Aj v Afrike žijú gorily ako úbohá osamotená Gorila na Slovensku obklopené neprajníkmi. Na horúcom kontinente im zdanlivo pomáhajú. Ide o strážcov národných parkov, veterinárov alebo turistov. Dýchajú na nich a nevedomky sa tak podieľajú na ich záhube. Ani život v chránených národných parkoch neochráni mohutných ľudoopov pred smrtiacimi ľudskými chorobami.

Slovenská Gorila je na tom ešte horšie. Má na rozdiel od príbuzných v Afrike úplne zhodné DNA ako ľudia. Hrozí jej ešte väčšia katastrofa.
Ak máme veriť informáciám, že všetko začal a tajne gorilil v roku 2006 vtedajší šéf tajňášov Ladislav Pittner, ktorý sa preslávil nekompromisným machiavelistickým bojom a rozkladom mafie ako neblahého dedičstva oligarchie Mečiarovského typu, smrteľné vírusy sa rútia na úbohú slovenskú Gorilu zo všetkých strán.

Nielen od diablovho päťuholníka. Nielen od cyklistu veľkého kombinátora. Nielen od vicepetrovjanského prokurautíčkára z gabčíkovskej hrádze. Nielen od mediálnych pasákov z celého politického spektra, ktorým bolo nakázané zavíriť slovenskú jedinú Gorilu podobne ako jej príbuzných z horských oblastí Afriky.

Suma somárum: Gorile na Slovensku banány odkvitli skôr ako zarodili. Ak ju neskosí hlad, o malú chvíľku začne kašlať a bude po nej.

autor: Milan Nemec
Foto: www.animaldiscoveryonline.com, www.animalpictures1.com

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...