Ovládate partnera pomocou sexu? Zistite to!

Milovanie môže byť prostriedkom na dosiahnutie cieľov. Veď pohlavný styk bol ešte v 60. rokoch považovaný za výmenný obchod. Zmizol tento trend? Nie. Vo vzťahoch sa s intimitou obchoduje stále. Len trochu inak. Tipnite si, či s partnerom v posteli mávate!

Milovanie môže byť prostriedkom na dosiahnutie cieľov. Veď pohlavný styk bol ešte v 60. rokoch považovaný za výmenný obchod. Zmizol tento trend? Nie. Vo vzťahoch sa s intimitou obchoduje stále. Len trochu inak. Tipnite si, či s partnerom v posteli mávate!
Američanka Johanna Lyman, certifikovaný životný kouč a autorka knihy Sex ako zbraň uvádza, že jednou z najčastejších porúch u dlhodobých vzťahov je práve to, čo uvádza v názve svojej knihy, teda, keď jeden z partnerov využíva sex ako zbraň. Zdá sa, že je to výsadou len žien, ale nemusí tomu tak byť nutne.

Podľa tejto profesorky dochádza u tretiny partnerských vzťahov k situácii, keď má jedna osoba vyššie sexuálne potreby ako jej partner, pričom je dôvodov nízkej sexuálnej túžby niekoľko. Kolísanie hormónov, stres, lieky, vysoké požiadavky zamestnávateľa, deti ... To všetko znižuje libido. Bohužiaľ osoby s vyššou sexuálnou túžbou vraj najmenej riadi vzťah. Zato ten, kto dáva sex na prídel, ťahá za nitky a doslova ho ovláda! Ste to vy, alebo váš partner? A viete, že to rozhodne nie je výhra?

Ako sa pozná sexuálna moc?

"Klamala by som, keby som povedala, že sa s manželom milujeme stále. Keď sa občas zdrží v krčme a ja som mrzutá, že neprišiel domov v toľko, v koľko sľúbil, hnev ma prejde až tak za dva dni. Pochopiteľne že spolu v tomto období nespíme, "priznáva tridsaťjedenročný Jarka. Je toto sexuálne manipulácia?
Ak kontrolujete partnera, zámerne ho chcete raniť a na truc odmietate sex ako odplatu za krivdu, je takéto správanie naozaj považované za manipulatívne. Môže sa jednať o ovládanie frekvencie sexu a jeho načasovanie. V niektorých prípadoch k tomu dochádza dokonca aj nevedomky.

"Mnoho žien odopiera partnerovi sex, keď sú na neho nahnevané alebo sa s ním nepohodne," domnievajú sa Val Sampson a Julia Cole, autorky knihy Ako si zaistiť sex po zvyšok života, ktoré aktívne pracujú nielen s manželskými pármi. Podľa nich takéto správanie ničí vzájomnú duševnú spolupatričnosť, ktorá sa so sexom posilňuje. A tiež to ruinuje ženské vnímanie sexu. "Keď totiž vnímate odopieranie sexu ako niečo, čím potrestáme partnera, znamená to, že vy samy nemáte so sexom nič spoločné. Prečo by ste inak trestali samy seba? "Uvádza Val.

Nechcem byť sexuálna trhovkyňa

Tieto 4 znaky "sexuálneho vydierania" podľa psychológov zvestujú koniec sexuálneho života i vzťahu. "Keď chcete, aby váš vzťah rozkvital, je lepšie sa svojimi negatívnymi pocitmi ohľadom sexu bojovať ako pred nimi utekať," zhodujú sa Val Sampson a Julia Cole. Prvým krokom je čo nejbezbolestnější rozhovor s partnerom. Trebárs ste sa iba začali pri sexe nudiť alebo potrebuje váš partner podporu pri nejakom dôležitom rozhodnutí. Dajte mu šancu napraviť to, čo vás tak rozčúlilo. A zistite, či s vami v posteli prežíva vzrušenie.
"Vždy je lepšie ponúknuť pomocnú ruku než uložiť nezmyselný trest," dodávajú na záver Val Sampson a Julia Cole. Kto toho nie je schopný, mal by začať pracovať s odborníkom, ktorý sa špecializuje na sexualitu vzťahov.

A čo vy? Využívate sex vo svoj prospech? Alebo váš partner?

autor: PJ

Gzoznam.sk, prehľadný, triedený a kontrolovaný katalóg firiem a živnostníkov. Katalóg plný funkcií a prekvapení. Register firiem, ktorý sa neustále zlepšuje.

Prihláste sa na odber newsletteru.

Odporúčané firmy

Losstav

K základom spokojného bývania ...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy ...

Overené zákazníkmi

Nábytok Rosina

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Velkoobchod MFP papier

Hlavnou činnostou našej firmy je vypraco...

Stavebná firma Scandi Haus SK

Scandi Haus SK s.r.o. je poprednou spolo...